środa, 14 września 2016

Book Haul #2


Book Haul #2 

Nadszedł czas na zaległy post, dotyczący moich nowych wakacyjnych zdobyczy, które teraz grzecznie czekają na swoją kolej do przeczytania. Może i jest ich nie wiele, ale dla mnie są to prawdziwe perełki, kolejne genialne powieści, dzięki których ponownie przeżyję wspaniałe, niezapomniane chwile. I gdy widzę, jak pięknie prezentują się wśród innych książek na półce, już nie mogę doczekać się momentu, kiedy wpadną w moje ręce i odkryję, co takiego w sobie kryją. Kolejny zagmatwany romans? Pochłaniający wyciskacz łez? Okrutny świat science fiction? A może mrożący krew w żyłach thriller? Już wkrótce się dowiem!

Okładka książki Promyczek1. "Promyczek" Kim Holden - Życie Kate Sedgwick nigdy nie było bezbarwne. Dziewczyna pomimo problemów i tragedii zachowała pogodę ducha – nie bez powodu jej przyjaciel Gus nazywa ją Promyczek. Kate jest pełna życia, bystra, zabawna, ma również wybitny talent muzyczny. Nigdy jednak nie wierzyła w miłość. Właśnie dlatego – gdy wyjeżdża z San Diego by studiować w Grant, małym miasteczku w Minnesocie – kompletnie nie spodziewa się, że przyjdzie jej pokochać Kellera Banksa.
Oboje to czują. Oboje mają powód, by z tym walczyć. Oboje skrywają tajemnice. Kiedy wyjdą one na jaw, mogą uzdrowić… Mogą również zniszczyć. 
Ciekawe, ciekawe... Oboje skrywają tajemnice, oboje mogą się uzdrowić. Albo zniszczyć! Czy to kolejny fenomenalny romans z domieszką walki z mrokami przeszłości? I ta okładka *.*

Okładka książki Delirium 2. "Delirium" Lauren Oliver - „Mówili, że bez miłości będę szczęśliwa. Mówili, że lekarstwo na miłość sprawi, że będę bezpieczna. I zawsze im wierzyłam. Do dziś. Teraz wszystko się zmieniło. Teraz wolę zachorować i kochać choćby przez ułamek sekundy, niż żyć setki lat w kłamstwie”.                                                                                             Dawniej wierzono, że miłość jest najważniejszą rzeczą pod słońcem. W imię miłości ludzie byli w stanie zrobić wszystko, nawet zabić. Potem wynaleziono lekarstwo na miłość.
Czy gdyby miłość była chorobą, chciałbyś się wyleczyć?  
Pierwsza część trylogii, która zawładnęła światem. Czy zawładnie również moim sercem? Czy przekona mnie świat pozbawiony miłości? - recenzja

Okładka książki Pandemonium 3. "Pandemonium" Lauren Oliver - Lena żyje w świecie, w którym [miłość] uznano za niebezpieczną chorobę, a ludzie poddawani są zabiegowi, po którym już nigdy nie będą mogli kochać. Tuż przed operacją dziewczyna zakochuje się w Aleksie. Ich wspólna ucieczka kończy się tragicznie... Wśród dymu i płomieni Lena widzi twarz ukochanego po raz ostatni.
Zrozpaczona przystępuje do ruchu oporu, by walczyć o wolność i [miłość]. Na jej drodze staje tajemniczy Julian.
Czy można pokochać największego wroga?                                                  Jedna z 5 najlepszych książek według „The New York Times”
Druga część trylogii "Delirium", opowiadająca o losach Leny, dziewczyny, która zaznała miłości w świecie pozbawionym wszelkich uczuć i emocji. Czy miłość sprowadzi na nią nieszczęście? Okaże się :) - recenzja

Okładka książki Requiem 4. "Requiem" Lauren Oliver - Rewolucja rozlewa się na cały kraj, oddziały rządowe śledzą i brutalnie tępią grupy Odmieńców. Jako członkini ruchu oporu Lena znajduje się w samym centrum konfliktu. Rozdarta między Aleksem i Julianem walczy o swoje życie i prawo do miłości.
W tym samym czasie Hana prowadzi bezpieczne, pozbawione miłości życie u boku narzeczonego – nowego burmistrza Portland. Wkrótce drogi dziewczyn znów się zejdą, a ich spotkanie doprowadzi do bolesnej konfrontacji.
Czy można wybaczyć zdradę? Czy mury wreszcie runą? 
Ostatni tom bestsellerowej trylogii, którą pokochały miliony czytelników. Czym zasłużyła sobie na te wszystkie pochwały i godne uznania słowa? Czy autorka również mnie zaskoczy? - recenzja

Okładka książki Ocalenie Callie i Kaydena5. "Ocalenie Callie i Kaydena" Jessica Sorensen - Mroczny sekret, od lat skrywany przez Kaydena w końcu wyszedł na jaw. Co gorsza, chłopak stoi w obliczu groźby oskarżenia przed sądem o pobicie. Jedynym sposobem, by mógł oczyścić swoje imię jest zdradzenie przez Callie jej tajemnicy. Ale Kayden nigdy jej o to nie poprosi. Zamiast tego zrobi wszystko, co w jego mocy, by ją chronić. Nawet jeśli oznacza to opuszczenie przez niego jedynej dziewczyny, którą kiedykolwiek pokochał.
Callie wie, że Kayden pogrąża się w ciemności i rozpaczliwie pragnie go ocalić. Lecz uda jej się to jedynie wtedy, gdy stawi czoła swojemu największemu lękowi i wyzna wszystkim własne bolesne tajemnice. Pomysł przerwania milczenia wzbudza u niej trwogę, ale nie tak wielką, jak myśl o utracie Kaydena. 

Nie przeczytałam jeszcze pierwszej części "Przypadki Callie i Kaydena", ale czytając opis kontynuacji, już wiem, że muszę szybko dorwać się do tych książek. Zapowiada się fenomenalnie! 

Okładka książki Ugly Love 6. "Ugly love" Colleen Hoover - Serca zaczynają szybciej bić, obietnice zostają złamane, reguły przestają obowiązywać…
Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera.
Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje się nie do wytrzymania i prowokuje do pytań, ożywają jego dramatyczne wspomnienia.
Tej powieści się nie czyta, tylko przeżywa – całą sobą, sercem i duszą, a po zakończeniu nic już nie jest takie samo.
Kolejna perełka Colleen Hoover w mojej kolekcji! I ja to wiem. Ta książka mnie pochłonie. Wciągnie w swoją historię. Sparaliżuje i poturbuje niewinne serce. Już nie mogę się doczekać!! - recenzja

Okładka książki Sułtanka Kösem. Księga 1. W haremie7. "Sułtanka Kösem" Demet Altinyeleklioğlu - Walka o władzę, intrygi miłosne na sułtańskim dworze i gotowa na wszystko sultanka - anioł i demon w jednej osobie.
Poddani nazywali ją Czarną Królową. Dla sułtana Ahmeda I była jego Mahpeyker – najdroższym Księżycem. Sama jednak w głębi duszy na zawsze pozostała Anastazją, prostą dziewczyną z jednej z greckich wysp.
Kiedy skończyła zaledwie piętnaście lat, trafiła do sułtańskiego haremu. Od tej pory miała być jedną z wielu niewolnic na dworze sułtana. Los jednak zadecydował inaczej. Jej niepospolitą urodę, wdzięk i inteligencję dostrzegła babka Ahmeda I. Sułtanka wzięła młodą wieśniaczkę pod swoje skrzydła, przygotowując do roli, którą niegdyś sama pełniła. Anastazja została najpotężniejszą kobietą w Imperium Osmańskim, żoną sułtana. Już jako sułtanka Mahpeyker Kösem rzuciła wyzwanie pałacowym intrygom, zawsze czujnym wrogom oraz czającej się na każdym kroku śmierci i zdradzie. 

Powieść, na podstawie której powstał hitowy serial „Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem”. Tak, przyznaję... Oglądam "Wspaniałe stulecie", a sułtankę Kösem, wręcz uwielbiam!

Okładka książki Korona8. "Korona" Kiera Cass - Dwadzieścia lat minęło od wydarzeń z „Jedynej”. Córka Americi i Maxona - księżniczka Eadlyn nie sądzi, że uda jej się znaleźć prawdziwego partnera wśród konkursowych trzydziestu pięciu zalotników, nie mówiąc już o prawdziwej miłości.                                       Ale czasami serce znajdzie sposób, aby nas zaskoczyć. Eadlyn musi dokonać wyboru, który okaże się trudniejszy niż ktokolwiek się mógł spodziewać...               
Całą serię "Rywalek" kocham z całego serca, więc liczę na to, że i tym razem Kiera Cass mnie nie zawiedzie i ponownie zauroczy swoją piękną, bajkową historią. Czy Eadlyn okaże się być odpowiednią następczynią tronu? Czy podoła swojej nowej roli? I najważniejsze, czy znajdzie miłość swojego życia wśród pozostałych kandydatów? - recenzja

Okładka książki Niebezpieczne kłamstwa9. "Niebezpieczne kłamstwa" Becca Fitzpatrick - Stella to nie jest moje prawdziwe imię. Thunder Basin w Nebrasce nie jest moim prawdziwym domem. Po tym jak byłam świadkiem groźnego przestępstwa, zostałam objęta programem ochrony świadków i wysłana do spokojnego miasteczka na końcu świata. Moje życie rozpadło się na milion kawałków. Nie potrafię się tu odnaleźć. Miałam rozpocząć ostatni rok liceum. Miałam być z chłopakiem, którego kocham, ale zostaliśmy rozdzieleni. Teraz w moim życiu pojawił się ktoś inny – czy mogę mu zaufać? Coraz trudniej jest mi ukrywać uczucia. Coraz trudniej jest też kłamać…
Im bardziej czuję się bezpieczna, tym większe grozi mi niebezpieczeństwo.

Czy to thriller? Czy kolejny mroczny romans? Jeśli ta książka okaże się równie genialna jak saga "Szeptem" autorki, to będę baaaaardzo zadowolona. Ja już czuję się zaintrygowana! 


Jeśli los będzie mi sprzyjał, a czas przestanie umykać w szaleńczym tempie, recenzje tych perełek wkrótce pojawią się na moim blogu! :) 


 Facebook Konto google Poczta mailowa Tumblr Instagram

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Skomentuj. Podziel się swoimi przemyśleniami na temat mojego bloga i recenzji :)